İçeriğe atla
İki pembe çiçek

Mis Kokulu Çiçekler

Yumoş ürünleri ile yıkanan çamaşırlar sizleri bulutlarda hissettirmekle kalmaz, mis gibi kokuları ile hoş bir yolculuğa çıkmanızı da sağlar. Beynin duygusal mekanizmasını çalıştıran kokular, anıları ve yeni çağrışımları getirir.

Bu nedenle güzel kokularla çevrili olmak insanı her zaman iyi hissettirmiştir. Yumoş’un içeriğindeki çiçek özleri, doğanın en güzel kokularından oluşur. Sizleri huzurlu ve keyifli hissettirmek için özenle seçilen çiçekler, teknolojik yöntemlerle korunur ve yumuşatıcıya eklenir. Yumoş’un evinize bahar havasını getiren çiçekleri şöyledir:

Lilyum

Lilyum çiçeği, beyaz, sarı, pembe gibi çeşitli renklerde açsa da en güzel ve kalıcı koku, beyaz lilyumlarda bulunur. Zambakgiller familyasından olan lilyum çiçeğinin kokusu, alt tonlarda karamelize şeker içeren, üst tonlarda ise kremsi karanfili çağrıştıran bir kokudur. Lilyum çiçeği, görünüşü ve kokusu ile güven hissi uyandırır. Lotus çiçeği ile tamamlayıcı olduğu için Yumoş Extra ürünlerinde lilyum ve lotus çiçeği birlikte kullanılır.

Lotus

Lotus çiçeğinin kokusu, insana ferahlık ve tazelik hissi verir. Türkçede “nilüfer çiçeği” olarak da bilinen lotus, birçok destan ve edebi metinlere de konu olmuştur. Sadeliğin, saflığın simgesidir. Özellikle kadim felsefelerde lotus çiçeği, kadın ile özdeşleştirilir. Bunun temelinde, insanda saf duygular uyandıran kokusu da yatar. Lotus kokusu baş döndürücü çarpıcılığı ile bilinir. Alt tonlarda şekerli meyve kokusunu alırsınız. Eğer evinizde güven verici saflık kokusu isterseniz, çamaşırlarınızı Yumoş Extra Lilyum & Lotus ile yıkayabilirsiniz.

Lavanta

Kadim zamanlardan bu yana, lavanta kokusunun ağrılara ve strese iyi geldiği bilinir. Yumoş’un lavanta içerikli yumuşatıcısı da özellikle stresli ve yoğun çalışma temposu olan kişilere önerilir. İnsanı rahatlatan hafif kokusu ile lavanta, baharın müjdecisi olan çiçeklerden birisidir. Bu nedenle gerilimi azaltır. Özellikle nevresim takımlarınızı yıkadıktan sonra yumuşatıcı olarak Yumoş Extra Lavanta & Manolya kullandığınızda keyifli ve hoş bir uyku yaşamanız kaçınılmazdır.

Manolya

Manolya çiçeğinin koklandığı anda solmaya başladığına inanılır. Yumoş Extra Lavanta & Manolya ile kendinizi bir manolya bahçesi içinde hayal edebilirsiniz. Çok hafif bir kokusu olan manolyanın kokusu tatlı şeker, baharatlı mine çiçekleri, ekşi limon ve narenciye kokusunun bir karışımıdır. Manolya kokusu, yeni başlangıçları çağrıştırır. Huzur ve mutluluk verirken, enerjinizi toplamanızı sağlar. Yumoş Extra Lavanta & Manolya ile stresinizden arınıp yeni bir güne huzur ve keyifle başlayabilirsiniz.

Yabani Orkide

Egzotik bir ormanda şekerli bir meyve ağacı altında oturduğunuzu düşünün. Vanilya kokusu ile en çok özdeşleştirilen koku, yabani orkide kokusudur. Vanilya kokusu daha ağır şekerli bir kokuyken, yabani orkide kokusunda bitkisel notaları da hissedersiniz. Birçok parfüm şirketi, sadece yabani orkide özü ile oluşturduğu parfümlerle bilinir. Yumoş Extra Yabani Orkide & Yasemin, kendinizi kötü hissettiğiniz her zaman yanınızda.

Yasemin

Yasemin kokusu canlı ve feminen bir kokudur. Çiçek, en zengin kokusunu tam açma zamanında üretir. Aromatik kokusu keskin ve tatlıdır. Ancak şekerli değildir. Yasemin kokusu ile zarafet hissi neredeyse özdeştir. Afrodizyak etkisi olduğu da rivayet edilen yasemin kokusu ile yıkanmış çamaşırlarınızın evinize ışıltı getirdiğini göreceksiniz. Yumoş Extra Yabani Orkide & Yasemin kokusu ile yıkanan çamaşırlar huzur, sakinlik ve kararlılık sağlar.

Hanımeli

Hanımeli Yumoş Extra Tek Çiçek ürünleri arasında da yer alan hanımeli, sarı rengi ile dikkat çeker.Tatlı ve baygın bir kokusu vardır. Mayıs ayının bahar tazeliğini çağrıştırır. Evinizde tüm yıl bahar canlılığı sağlar. Hercai hisler uyandırır. Hanımeli kokusu ile dolu evlerde genellikle neşe ve canlılık hakimdir. Verdiği enerji, renginden de anlaşılabilir.

Portakal Çiçeği

Portakal çiçeği sıcakkanlı bir his uyandırır. Hayal kurmayı sevenlerin kokusudur. Portakal çiçeğinden çıkartılan bir esans olan nerolinin utangaçlığı ve çekingen duruşu attığı anlatılır. Portakal çiçeği, yazın neşesini ve sıcaklığını taşır. Koklayan kişide pudralı ve temiz bir his uyandırır. Yumoş Extra Tek Çiçek Portakal Çiçeği ile çamaşırlarınız gün boyunca tertemiz kokar.

Vanilya

Vanilya kokusu hiç şüphesiz, koklayan herkeste şeker çağrışımları uyandırır. Genellikle çocukluktan kalma hisleri geri getiren vanilya kokusunun bir parça iştah açtığı da bir gerçektir. Eski zamanlarda insanların

, dükkanlarını açmadan önce içeride bir vanilya tütsüsü yaktığı söylenir. Bu davetkar koku ile huzur çağrışımı neredeyse bire birdir. Yumoş Extra Indigo içinde yer alan vanilya kokusu, sizi yaz günlerinin neşeli zamanlarına götürür.

İndigo Çiçeği

Mavi renkli indigo çiçeğinin en önemli özelliği, uygun ortam aramadan, tohumundan tekrar tekrar yetişebilmesidir. Bu özelliği ile birçok çiçeğin kokusunu da barındıran indigo çiçeği, haziran ayından sonbaharın ortalarına kadar açık kalır. Keskin ve tatlı bir kokusu vardır. Bu nedenle yaz mevsiminin neşesini ve coşkusunu çağrıştırır. Kışın soğuk günlerinde yaz hayali kurmak isterseniz Yumoş Extra Indigo tam size göre.

Bergamot

Sıcaklığı ile sizi kuşatan bir kokusu vardır. Temizliği çağrıştırdığı için tercih edilen bergamot kokusu, ayrıntılara düşkün kişilerin vazgeçemediği bir kokudur. Birçok ünlü marka parfümün koku notaları arasında vazgeçilmez olan bergamot, çiçek kokusu ile egzotik baharat kokuları arasında köprü de oluşturur. Kadim zamanlarda, kişilerin kızgınlıklarını bergamot koklayarak yatıştırdıkları söylenir. Yumoş Extra Mystic de sizi sakinleştirir ve yumuşacık çamaşırlarınız ile kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlar.